Blog
535
page-template-default,page,page-id-535,bridge-core-2.0.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Blog

egersiz

Hareket etmek insan sağlığı için düşünülenden çok daha fazla önemli . Dünya Sağlık Örgütü, (WHO) dünya nüfusunun dörtte birinin yeterince hareket etmediğini ve egzersizden kaçındığını duyurdu. WHO’ya göre dünya genelinde bir buçuk milyara yakın yetişkin fiziksel olarak yeterince aktif olmadığı için pek çok ölümcül hastalıkla mücadele ediyor.

diyet1

Covid19’un hayatımızın başrolünde yer almasıyla birlikte uzmanlar virüse karşı daha iyi korunabilmek adına hijyen kurallarına dikkat edilmesi yönünde sık sık uyarılarda bulunuyorlar. Hemen hemen her gün bu uyarıları çevremizde, marketlerde, kapalı alanlarda, dükkanlarda görebiliyoruz. Ancak hepimizin de çok iyi bildiği gibi sadece hijyene önem vermek yetmiyor, bunun yanında bağışıklık sistemimizi güçlendirerek başta Covid19 olmak üzere pek çok hastalığın üstesinden gelmek veya hastalıkların bulaş riskini önlemek mümkün.