Ekibimiz | Fizyomaris Sağlıklı Yaşam Merkezi | Marmaris
380
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-380,bridge-core-2.0.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

EKİBİMİZ

Gül Sabahat Demirtaş
Gül Sabahat DEMİRTAŞ

Lisans eğitimimi Muğla Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde 2015 yılında tamamladım. Aynı zamanda 2014 yılında Anadolu Üniversitesi’nin Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünden mezun oldum. Üniversite yıllarımda Marmaris Devlet Hastanesi, Muğla Devlet Hastanesi, Muğla Yücelen Hastanesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Beyaz Melek Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi, TSK Rehabilitasyon Bakım Merkezi’nde (yeni adıyla Gaziler Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi) nöroloji, ortopedi, pediatri, stajlarımı tamamladım. Mezun olduktan sonra içlerinde TCF Pilates Eğitmenliği Eğitiminin de olduğu pilates eğitmenliği sertifika programlarını tamamladım. Amerika kökenli Hands On Seminars okulunun MCMT(Mastery certification in Manuel therapy) eğitimini ve Almanya çıkışlı IKOMT (Institut für Klinisch Orientierte Manuelle Therapy) Konsept Eğitiminin 1. Kademe eğitimini tamamladım. Avustralya çıkışlı, fizyoterapistlere özel hazırlanan rehabilitasyon başta olmak üzere yeniden hizalanma, postür düzeltimi, omurgayı desteklemek ve güçlendirmek amaçlı geliştirilen APPI (The Australian Physiotherapy and Pilates Institute) metodunun Matwork (1-2-3) Reformer (1-2-3), Pilates for Scoliosis (Skolyozda Pilates), Ante-PostNatal Pilates (Doğum Öncesi-Sonrası Pilates) eğitimlerini aldım. 200 saatlik uluslararası Yoga Alliance E-RYT yoga eğitmenlik eğitimini başarıyla tamamladım. Ayrıca kinezyolojik bantlama, kuru iğneleme, akupunktur, refleksoloji eğitimleri aldım. 1,5 yılı sorumlu fizyoterapist olmak üzere 3 yıl Marmaris Özel Yücelen Hastanesi’nde çalıştım. Kasım 2019’da Fizyomaris Fizyoterapi Danışmanlık ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’ni kurdum.

Müberra ŞAHİN

1997 yılında Köyceğiz’de doğdum. İlk ve ortaöğretim eğitimimi Köyceğiz’de tamladıktan sonra, Ünal Aysal Anadolu Öğretmen Lisesi’sinden mezun oldum. Lisans eğitimimi 2020 yılında, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde tamamladım. Üniversite yıllarımda, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Hastanesi, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi spor salonunda stajlarımı yaptım. Ortopedi, Nöroloji, Yanık, Kalp ve Damar Cerrahisi, Fizik Tedavi ünitesi ve spor salonunda uygulamalı stajlarımı gerçekleştirdim. Eğitim sürecinde,Clinical Practice Guidelines for Low Back Pain, Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi, Uluslararası Türk Dünyası Multipl Skleroz Kongresi, Romatoloji Rehabilitasyon, Lenf Ödem, Nörolojik Rehabilitasyon, Skolyoz Pilates, sporcu yaralanmaları gibi kongre ve seminerlere katılım göstererek kendimi bu alanlarda geliştirdim. Mezun olduktan sonra, Klinik Pilates Akademi Matwork seviye 1, TME Disfonksiyonunda Fizik Tedavi Rehabilitasyon sertifika programlarını tamamlayarak bilgi birikimi ve teknik becerimi kazandım. Nisan 2021’dan bu yana Fizyomaris Marmaris Sağlıklı Yaşam Merkezi bünyesinde Fizyoterapist olarak çalışmaktayım.

Ceren UYSAL - Diyetisyen
Ceren UYSAL

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden yüksek onur derecesi alarak 2018 yılında mezun oldum. Bir diyetisyen olarak kendimi geliştirmemin ve her daim güncel bilgiler paylaşmanın öneminin bilincinde olarak danışanlarıma daha iyi hizmet vermek için yüksek lisans yapmakta olup tez aşamasına gelmiş bulunmaktayım. Üniversite yıllarımda S.B.Ü İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gebelikte beslenme,anne-çocuk beslenmesi, çeşitli hastalık durumlarında çocuk beslenmesi alanlarında kendimi geliştirerek stajımı tamamladım. Özel Academic Hospital hastanesinde yetişkin hastalıklarında beslenme, İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesinde klinik nütrisyon alanında ve ayrıca menü planlama,mutfak yönetimi alanlarında eğitim alarak stajımı tamamladım. İstanbul Tıp Fakültesinde çocuk kliniğinde, diyabet kliniğinde ve kanserli hastaların beslenme tedavisinin planlanması alanında çalışma şansı edindim ve burada Tip 1 Diyabetli Çocuklarda Beslenme ve Karbonhidrat Sayım Kursunda görevlendirildim. Sunum Becerileri, Geriatri Diyetisyenliği, Sezgisel Yeme eğitim programlarına katılarak sertifikalar aldım. Acıbadem Üniversitesi tarafından düzenlenen Beslenme&Probiyotik&Prebiyotik Bahar Okulunu tamamladım. Obezite tedavisi, Tip 2 Diyabetin tıbbi beslenme tedavisi, sağlıklı ve dengeli beslenme, sporcu beslenmesi, anne-çocuk beslenmesi, kronik hastalıklarda beslenme tedavisi alanlarında hizmet vermekteyim. 2020 yılı itibari ile Marmaris Fizyomaris Sağlıklı Yaşam Merkezi bünyesinde diyetisyen olarak çalışmaktayım.

Melike BARUT

1997 yılında İzmir’de doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi İzmir’de tamamladım. 2020 yılında ise Denizli Pamukkale Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun olarak Lisans eğitimimi bitirdim. Ardından, Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde gözlem stajımı tamamladım. Eğitimim devam ederken Denizli Fizyoform Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde iş tecrübesi kazandım. Klinik stajımı Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde yaptım. Ortopedi, Nöroloji ve Romatoloji ünitelerinde uygulamalı stajlarımı tamamladım.
2019 güz dönemi Erasmus programıyla Romanya’da Pediatri stajımı yaptım. Staj sürecinde sporcu yaralanmaları, Kardiyopulmoner Rehabilitasyon, Klinik Pilates gibi alanlarda seminerlere katılım göstererek kendimi bu alanda geliştirdim.
Klinik Pilates Akademi, Reformer seviye 1 kursunu tamamlayarak teorik ve pratik bilgimi artırdım. Mayıs 2021’den bu yana Fizyomaris Marmaris Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde Fizyoterapist olarak çalışmaktayım.

Elif Ipek
Elif İPEK

1998 yılında İstanbul’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Bodrum’da tamamladım. Lisans eğitimimi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde bu sene bitirdim. Üniversite yıllarımda; Acıbadem Bodrum Hastanesi, Bodrum Devlet Hastanesi, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Beyaz Melek Özel Eğitim ve Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinde staj yaptım. Ortopedi, nöroloji, pulmoner, yoğun bakım, pediatri ve fizik tedavi ünitelerinde uygulamalı stajlarımı tamamladım. Mezun olduktan sonra, APPI Modifiye Pilates Matwork seviye 1 – 2 – 3 sertifika programlarını tamamlayarak bilgi birikimi ve teknik beceri sahibi oldum. Sporcu yaralanmaları, riskli bebek rehabilitasyonu, inme rehabilitasyonu, üriner inkontinansta fizyoterapi ve kardiyopulmoner rehabilitasyon gibi alanların eğitim seminerlerine katılım göstererek kendimi bu alanlarda geliştirdim. Kasım 2020 itibariyle Marmaris Fizyomaris Sağlıklı Yaşam Merkezi bünyesinde fizyoterapist olarak çalışmaktayım