EKİBİMİZ

Gül Sabahat Demirtaş

Gül Sabahat Demirtaş

Lisans eğitimimi Muğla Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde 2015 yılında tamamladım. Aynı zamanda 2014 yılında Anadolu Üniversitesi’nin Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünden mezun oldum. Üniversite yıllarımda Marmaris Devlet Hastanesi, Muğla Devlet Hastanesi, Muğla Yücelen Hastanesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Beyaz Melek Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi, TSK Rehabilitasyon Bakım Merkezi’nde (yeni adıyla Gaziler Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi) nöroloji, ortopedi, pediatri, stajlarımı tamamladım. Mezun olduktan sonra içlerinde TCF Pilates Eğitmenliği Eğitiminin de olduğu pilates eğitmenliği sertifika programlarını tamamladım. Amerika kökenli Hands On Seminars okulunun MCMT(Mastery certification in Manuel therapy) eğitimini ve Almanya çıkışlı IKOMT (Institut für Klinisch Orientierte Manuelle Therapy) Konsept Eğitiminin 1. Kademe eğitimini tamamladım. Avustralya çıkışlı, fizyoterapistlere özel hazırlanan rehabilitasyon başta olmak üzere yeniden hizalanma, postür düzeltimi, omurgayı desteklemek ve güçlendirmek amaçlı geliştirilen APPI (The Australian Physiotherapy and Pilates Institute) metodunun Matwork (1-2-3) Reformer (1-2-3), Pilates for Scoliosis (Skolyozda Pilates), Ante-PostNatal Pilates (Doğum Öncesi-Sonrası Pilates) eğitimlerini aldım. 200 saatlik uluslararası Yoga Alliance E-RYT yoga eğitmenlik eğitimini başarıyla tamamladım. Ayrıca kinezyolojik bantlama, kuru iğneleme, akupunktur, refleksoloji eğitimleri aldım. 1,5 yılı sorumlu fizyoterapist olmak üzere 3 yıl Marmaris Özel Yücelen Hastanesi’nde çalıştım. Kasım 2019’da Fizyomaris Fizyoterapi Danışmanlık ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’ni kurdum.

Sezer Dağ

Sezer Dağ

Lisans eğitimimi 2020 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden “Kanser hastalarında malnütrisyon, kaşeksi ve protein alımı” adlı bitirme projesi ile tamamladım. Üniversite eğitimi süresince Özel Ahu Hastanesi, Gaziosmanpaşa Toplum Sağlığı Merkezi, İAÜ VM Medical Park Hastanelerinde erişkin, çocuk beslenmesi ve kurum beslenmesi üzerine stajlarımıı başarıyla tamamladım. Onkolojide beslenme tedavisi, IBS’de beslenme, besin ilaç etkileşimleri, sezgisel beslenme eğitimlerine katıldım. 2022 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü yüksek lisansını bitirmiş olup uzman diyetisyen unvanını aldım. Yüksek lisans dönemimde 7. Uluslararası Gevher Nesibe Sağlık Bilimleri Kongresinde “Kanserin Önlenmesi Ve Sürecinde Doğal Bileşenler: Kuersetın Ve Resveratrol” isimli tam metin yayını yaptım. Tip2 diyabet,insülin direnci, irritabl bağırsak sendromu, kardiyovasküler hastalıklar, tiroid bezi hastalıkları gibi yetişkin hastalıklarında beslenme tedavisi, gebelik- emziklilik döneminde beslenme, sağlıklı kilo kontrolü alanlarında hizmet vermekteyim. Nisan 2023 itibariyle Marmaris Fizyomaris Sağlıklı Yaşam Merkezi bünyesinde diyetisyen olarak çalışmaktayım.

Müberra Şahin

Müberra Şahin

1997 yılında Köyceğiz’de doğdum. İlk ve ortaöğretim eğitimimi Köyceğiz’de tamladıktan sonra, Ünal Aysal Anadolu Öğretmen Lisesi’sinden mezun oldum. Lisans eğitimimi 2020 yılında, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde tamamladım. Üniversite yıllarımda, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Hastanesi, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi spor salonunda stajlarımı yaptım. Ortopedi, Nöroloji, Yanık, Kalp ve Damar Cerrahisi, Fizik Tedavi ünitesi ve spor salonunda uygulamalı stajlarımı gerçekleştirdim. Eğitim sürecinde,Clinical Practice Guidelines for Low Back Pain, Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi, Uluslararası Türk Dünyası Multipl Skleroz Kongresi, Romatoloji Rehabilitasyon, Lenf Ödem, Nörolojik Rehabilitasyon, Skolyoz Pilates, sporcu yaralanmaları gibi kongre ve seminerlere katılım göstererek kendimi bu alanlarda geliştirdim. Mezun olduktan sonra, Klinik Pilates Akademi Matwork seviye 1, TME Disfonksiyonunda Fizik Tedavi Rehabilitasyon sertifika programlarını tamamlayarak bilgi birikimi ve teknik becerimi kazandım. Nisan 2021’dan bu yana Fizyomaris Marmaris Sağlıklı Yaşam Merkezi bünyesinde Fizyoterapist olarak çalışmaktayım.Melis Yalçın

Melis Yalçın

1998 yılında Marmaris'te doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Marmaris'te tamamladım. Lisans eğitimimi Süleyman Demirel Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde 2020 yılında tamamlayarak fizyoterapist unvanı ile mezun oldum. Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim Araştırma Hastanesi, Isparta Özel Öncü İletişim ve Rehabilitasyon Merkezi, Isparta Aktif Yaşam Merkezi ve Hacı Ahmet Şençopur Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde; pediatri, nöroloji , ortopedi, spor hekimliği, yoğun bakım, fizik tedavi ünitelerinde uygulamalı stajlarımı tamamladım. Eğitim sürem boyunca Sporda Kalça Yaralanmaları Sempozyumu, FTR Seminerleri Düzeltici Egzersizler-Radyoanatomi Eğitimi, Skolyozda Bilinmeyenler Sempozyumu, Korkut Yaltkaya El Sempozyumu, Çocuk Fizyoterapistleri Derneği 6. Pediatrik Rehabilitasyon Kongresi, Nörobilim Temelli Egzersiz Yaklaşımları sertifika programlarına katılım gösterdim. Mezun olduktan sonra KonProCare Health Academy Alt-Üst Ekstremite ve Omurga Manual & Manıpulative Physical Therapy eğitimi, Kinezyolojik Bantlama eğitimi, Klinik Pilates Akademi Reformer I eğitimlerini aldım. Ayrıca IFHRS (International Fascia and Health Research Society) tarafından verilen Lymphedema and Complex Decongestive Physiotherapy eğitimini başarıyla tamamlayarak Lenfödem terapisti unvanını almış bulunuyorum. 2021 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde başladığım yüksek lisans eğitimimin tez aşamasındayım. Eylül 2022’den bu yana ise Marmaris Fizyomaris Sağlıklı Yaşam Merkezi bünyesinde fizyoterapist olarak çalışmaktayım.

Sinem Kuru

Sinem Kuru

1996 yılında Manisa’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Manisa’da tamamladım. Lisans eğitimimi Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda yüksek onur öğrencisi olarak dereceyle tamamlayıp Haziran 2019’da mezun oldum. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi, Manisa Özel Salihli Can Hastanesi ve Manisa Alaşehir Devlet Hastanesi’nde; ortopedi, nöroloji, romatoloji, pediatri, kardiyopulmoner, yoğun bakım, fizik tedavi ünitelerinde uygulamalı stajlarımı tamamladım. Eğitim sürem boyunca 3. Ulusal Romatolojik Rehabilitasyon Kongresi ve Sporda Kalça Yaralanmaları Sempozyumu’na katıldım. Mezun olduktan sonra APPI Pilates Matwork Seviye 1 eğitimini tamamladım. 2020’de Özel Denizli Odak Hastanesi’nde ve 2022’de Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde çalıştım. Pamukkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ortopedik Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimim devam ediyor. Yüksek lisans eğitimim süresince Romatolojik Rehabilitasyon’a odaklanarak özellikle Fibromiyalji, Ankilozan Spondilit ve Romatoid Artrit alanlarında bilimsel çalışmalar yaptım. Kasım 2022’den bu yana ise Marmaris Fizyomaris Sağlıklı Yaşam Merkezi bünyesinde fizyoterapist olarak çalışmaktayım.

Gizem Güven

Gizem Güven

1998 yılında Muğla’da doğdum. İlk orta ve lise öğrenimimi Marmaris’te, Lisans eğitimimi ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünde tamamlayıp 2022 Haziran ayında mezun oldum. Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Menteşe Devlet Hastanesi, Özel Yücelen Hastanesi, Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Beyaz Melek Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Menteşe Sağlıklı Yaşam Merkezinde ortopedi nöroloji pediatri kardiyopulmoner palyatif yoğun bakım servislerinde ve fizik tedavi departmanlarında uygulamalı stajımı tamamladım. Eğitim sürecim ve sonrasında egzersiz fizyolojisi, sporcu sağlığı, nörogelişimsel yoga ve klinik pilates alanlarındaki sempozyum, konferans ve eğitimlere katıldım. Ekim 2022 tarihinden itibaren Marmaris Fizyomaris Sağlıklı Yaşam Merkezi bünyesinde çalışmaktayım.