Kişiye Özel Egzersiz

Kişiye Özel Egzersiz

Dünyada milyarlarca insan olmasına rağmen hiçbirinin birbirinin aynısı olmadığının farkındasınızdır. Tıpkı genetik farklılıklar gibi herkesin vücut yapısı, gecirdigi hastalıklar, yasam stili, ihtiyacı olan egzersiz çeşidi de bir diğerinden farklıdır.

Bel agrisi, sirt agrisi, boyun ağrısı, durus bozuklugu,kaza sonrası kırık süreci, nörolojik hastalıklar, ortopedik cerrahi sonrası toparlanma evresi gibi sağlık sorunlari herkesin karşılaşabileceği aynı sorunlar gibi görünse de yaşınız, eşlik eden sağlık sorunlarınız, işiniz, sosyal ve psikolojik durumunuz, tedavi süreciniz vb. değişkenler iyileşme surecinizi etkiler. Bu gibi durumlarda yapılması gereken doktorunuzla koordineli giderek size özel egzersiz planı oluşturmaktır.

Egzersizi sağlığınızı devam ettirmek-geliştirmek veya sağlık sorununuzdan kurtulmak için yapıyor olabilirsiniz. Her iki şekilde de olması gereken doğru ve kapsamli bir değerlendirmeden sonra size en uygun egzersiz reçetesini hazırlamaktır. Bu değerlendirmeleri yapmak ve vücudunuza, hastaliklariniza, hedeflerinize en uygun egzersiz planlamasını olusturmak biz fizyoterapistlerin işidir.

Kişiye Özel Egzersiz

Hastalıklara Özel Egzersiz

Hastalıklara Özel Egzersiz

Günümüzde egzersiz hemen her hastalığın tedavisi için gerekli hale gelmiştir. Özellikle kas iskelet Sistemi, cerrahi sonrası hareket kabiliyetinizi geri kazanmak, ağrılarınızdan kurtulmak, solunum akciğer sorunları, tansiyon diabet gibi sistemik rahatsızlıklar bunların başında gelir.

Her hastalık herkeste farklı seyreder. Dolayısıyla her hastanın ihtiyacı olan egzersiz çeşidi farklıdır.

Fizyoterapistinizle birlikte Kişisel değerlendirme ve medikal geçmişinizi analiz ettikten sonra doktorunuzla koordineli olarak bir egzersiz programı oluşturup uygulamak sağlığınıza kavuşmak ve iyilik halinizi sürdürmek için yapacağınız en doğru tercih olacaktır.