Psikolog Danışmanlık Marmaris | Fizyomaris
365
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-365,bridge-core-2.0.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-19.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Psikolog

Uzman Klinik Psikolog

Multidisipliner bir yaklaşımı olan Fizyomaris Sağlıklı Yaşam Merkezi içinde fizyoterapi, psikoloji ve beslenme ve diyetetik bölümleri yer almaktadır. Fizyomaris Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin bir birimi olan Psikomaris Psikolojik Danışmanlık’ta bireylerin ruh sağlığı için geniş bir yelpazede Psikolojik Hizmetler verilmektedir. Psikomaris Psikolojik Danışmanlık’ta kişilerin yaşadıkları psikolojik sorunlarla baş edebilmelerine, kendilerini geliştirmelerine ve tanımalarına yönelik uzman klinik psikolog tarafından profesyonel hizmet sunulmaktadır.

Psikolog Marmaris

Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Bireylerin kendilerini daha iyi tanımalarına, davranışlarını anlamalarına ve kendilerini geliştirmelerine yardım eden; karşılaştıkları akademik, kişisel ve sosyal problemleri ile baş etme becerilerini kazandırmayı amaçlayan, psikolog ve birey arasında birebir gerçekleşen ve gizlilik esasına dayanalı bir süreçtir.
Psikomaris Psikolojik Danışmanlık’ta yetişkinlere yönelik, depresyon, anksiyete, obsesif kompulsif bozukluk, travmalar, bipolar bozukluk, panik atak, fobiler, yeme bozuklukları, cinsel problemler, stresle başa çıkma ve öfke kontrol problemleri, yas süreci, kronik hasta ve hasta yakınlarına psikolojik destek, davranış bozuklukları, mesleki ilgi ve kariyer danışmanlığı., kişisel gelişim danışmanlığı gibi alanlarda hizmet verilmektedir.

 

Çocuk Psikoloğu-Pedegog
Psikomaris Psikolojik Danışmanlık’ta psikolojik sorunların değerlendirilmesi ve çözümüne yönelik olarak, çocuğun etkileşim içinde olduğu anne, baba ve öğretmen başta olmak üzere yakın çevresine ve genel olarak konuyla ilgilenen her kesime yönelik çeşitli psikolojik terapi ve eğitim hizmetleri sunulmaktadır. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, iletişim bozuklukları, kaygı bozuklukları, uyku bozuklukları, yeme bozuklukları, alt ıslatma, okul öncesi tuvalet eğitimi,davranış bozuklukları, okul ile ilgili problemler, sınav kaygısı gibi alanlarda çocuklara ve ailelere yönelik hizmet verilmektedir.

 

Ergen Psikoloğu
Ergenlik Dönemi, insan yaşamının önemli bir geçiş evresini oluşturmaktadır. Ergenlik döneminde yalnızca fizyolojik değişimleri değil. duygusal ve psikolojik değişimleri de beraberinde getirir. Bu geçiş sürecinde ergenlerde psikolojik sorunlar sıklıkla gözlenebilmektedir. Depresyon, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, kaygı bozuklukları, davranış bozuklukları, akademik sorunlar, sınav kaygısı, motivasyon, özgüven, ergenlikte kimlik oluşumu, arkadaşlık ilişkileri, ergen aile ilişkisi, madde kötüye kullanım en sık rastlanan psikolojik sorunlar arasında yer almaktadır. Psikomaris Psikolojik Danışmanlık’ta ergenlere ve ergen ailelerine yönelik psikolojik hizmet verilmektedir.

 

Çift&Aİle Terapisi
Çift ve aile terapisinde amaç doğrudan bireylerin ruhsal sorunlarının tedavisine yoğunlaşmak değil bireyler arasındaki ilişki, iletişim sorunlarını ele almaktır. Psikolog ve eşler arasında karşılıklı güven, şeffaflık ilişkisi sağlanır ve psikolog eşlere eşit mesafede yaklaşır. Koşulsuz olumlu kabul ile eşlerin kendilerini güvenli bir ortamda, yargılanmış hissetmeden açması sağlanır. Aile terapisi, çift terapisi, evlilik öncesi danışmanlık, aile içi ilişki ve iletişim problemleri, boşanma süreci gibi alanlarda çift ve ailelere yönelik hizmet verilmektedir.

Online Terapi
Online Terapi, internet bağlantısı ile görüntülü konuşa sağlayan bir program ile uzman bir psikologtan psikoterapi hizmeti almaktır. Günümüzde kullanımı oldukça yaygındır. Zaman, ulaşım ve maddi durumlar göze alındığında uygulanması pratik bir yöntemdir.

Psikoloji bütün dünyada tanınan temel bir bilimdir ve diğer bir adıyla ruh bilimidir. Psikoloji insan davranışlarının ve zihinsel süreçlerinin sistematik ve bilimsel olarak incelenmesidir.Psikologlar, insanların birey olarak ya da gruplar içindeki, zihinsel, duygusal ve davranışsal süreçlerini incelerler. Bu bilgilere dayalı olarak öneriler verirler ya da kişilerin eğitimsel ya da mesleki gelişimleri ve uyumları için, yine bireysel ya da toplumsal düzeyde uygulamalar yaparlar. Psikolojik bozuklukların, düşünsel, duygusal, davranışsal ya da kişilik bozukluklarının, teşhisi, tedavisi ve önlenmesinde çalışırlar.

AGTE(Ankara Gelişim Tarama Envanteri)
Denver 2(Gelişimsel Tarama Testi)
Peabody Resim Kelime Testi(Dil Gelişim Testi)
Metropolitan Okul Olgunluk Testi(Çocuklar İçin Okula Hazırlık Testi)

Psikomaris bünyesinde; çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik uygulayıcısı olduğum testler:
ZEKA VE ZEKA İLE İLGİLİ PSİKOLOJİK TESTLER
Wısc r(Wechesler Çocuklar İçin Zeka Testi)
Porteus Labirentleri Zeka Testi(Çocuklar İçin Zeka Testi)
Kent E.G.Y Testi(Çocuklar İçin Zeka Testi)
Standardize Mini Mental Test(Yetişkin Zihinsel Durum Değerlendirme Testi)

AGTE(Ankara Gelişim Tarama Envanteri)
Denver 2(Gelişimsel Tarama Testi)
Peabody Resim Kelime Testi(Dil Gelişim Testi)
Metropolitan Okul Olgunluk Testi(Çocuklar İçin Okula Hazırlık Testi)

MMPI(Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)
CAT (Çocuklar İçin Algı Testi)
TAT(Tematik Algı Testi)
Louissa Duss Psikanalaltik Hikayeler Testi( Çocuk Kişilik Testi)
Rorschach(Mürekkep Lekesi Testi)
Beier Cümle Tamamlama Testi(Kişilik Testi)
Çocuk Çizim Testleri; Aile Çiz Testi, Bir İnsan Çiz Testi, Bir Ağaç Çiz Testi, Bir Ev Çiz Testi( Çocuk Kişilik Testleri)

Frostig Görsel Gelişimsel Algı Testi
Bender Gestalt Algı Testi(Görsel Motor Algı Testi)

Beck Anksiyete Envanteri
Beck Depresyon Envanteri
Yale Brown Obsesif Kompulsif Ölçeği